AKTUALNOŚCI
OGŁOSZENIA
INTENCJE
POGRZEBY
KRONIKA


duszpasterze

 

PROBOSZCZ

Ks. Mirosław Pelc

Urodzony 16.10.1968 r. Pochodzi z Rydułtów. Przyjął święcenia kapłańskie 14.05.1994 r. w Katowicach.

Od 1 września 2014 r. na mocy dekretu ks. Abpa Wiktora Skworca proboszcz parafii pw. św.św. Cyryla i Metodego w Knurowie.

WIKARIUSZE

Ks. Dawid Lubowiecki (od 2021)

Urodzony 23.10.1982 r. Pochodzi z Żor. Święcenia kapłańskie przyjął 08.05.2010 r. w Katowicach.

Wcześniejsze placówki: św. Tereski od Dz. J. w Rybniku Chwałowicach (2010-2013), św. Jadwigi w Katowicach Szopienicach (2013-2014), św. Andrzeja Boboli w Rudzie Śląskiej (2014-2015), Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie (2015-2016), Miłosierdzia Bożego w Namalundu w Zambii (2016-2017) oraz NSPJ i św. Jana Bosko w Katowicach Piotrowicach (2017-2021).

Od 27.08.2021 w parafii Cyryla i Metodego w Knurowie. Hasło prymicyjne: W ranach Twoich ukryj mnie (cytat z modlitwy św. Ignacego Loyoli). Ulubiony fragment biblijny: Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie, i miały je w obfitości (J10,10).

Ks. Mariusz Dołęgowski (od 2021)

Urodzony 14.12.1973 r. w Chorzowie. Święcenia prezbiteriatu otrzymał 12.05.2001 r. przez posługę ks. Abp. Damiana Zimonia.

Hasło prymicyjne Wszystko na większą chwałę Bogu. Pracę magisterską napisał z teologii fundamentalnej. Wcześniejsza posługa duszpasterska między innymi w Katowicach: Bogucice, Wełnowiec, Kostuchna, Rybnik, Mysłowice.

Zainteresowania: sport, literatura, góry.

PROBOSZCZ – EMERYT

Ks. Franciszek Zając (od 2010 r.)

Urodzony 18.04.1944 r. w Kokoszycach, święcenia kapłańskie przyjął 02.06.1968 r. w katowickiej Katedrze Chrystusa Króla.

Pracował: w Wirku parafia – św. Andrzeja Boboli (1968-1969), w Szczygłowicach – parafia NMP Królowej Świata (1969-1972), w Rydułtowach – parafia św. Jerzego (1972-1975), w Katowicach-Bogucicach – parafia św. Szczepana (1975-1979), w Wirku – parafia św. Wawrzyńca (1979-1980), w Kokoszycach jako administrator Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego (1980-1989). W Wirku został proboszczem parafii św. Wawrzyńca (1989-2010), od sierpnia 2010 r. zamieszkał w naszej parafii.

PROBOSZCZ – REZYDENT

Ks. Joachim Oleś (od 2018 r.)

Urodzony 9 stycznia 1958 r. w Jejkowicach. Święcenia kapłańskie otrzymał 19 kwietnia 1984 r.

Ze względu na stan zdrowia ks. Arcybiskup Wiktor Skworc zgodził się na jego współpracę z ks. proboszczem Mirosławem Pelcem. Zamieszkał jako rezydent na probostwie w naszej parafii.

KONTAKT

Parafia św. św. Cyryla i Metodego w Knurowie

Adres: 44-190 Knurów, ul. Niepodległości 1

Telefon: +48 (32) 235-11-26

Konto: 20 1240 4302 1111 0000 5271 7019

Delegat ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży: więcej...

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek: 8:30-11:00

Wtorek: 8:30-11:00 i 16:00-18:00

Środa: nieczynne

Czwartek: 8:30-11:00 i 16:00-18:00

Piątek: 8:30-11:00

Sobota: 8:00-10:00